Skrzynka jabłek.

Co odpowiadają polscy wierni kardynałowi, który prosi, by nie stawiać znaku równości między uchodźcą a terrorystą? „goń się klecho” (dosłownie, cytuję komentarz z fb).

Ponadto:
„Jeśli w koszu mamy tylko co 20 jabłko zatrute, ale wszystkie wyglądają tak samo, to wyrzucamy wszystkie jabłka, proste.”
Co mi ta wypowiedź przypomina? Cejrowskiego, który homoseksualistę porównał do zepsutego jabłka, od którego zgniją w skrzynce wszystkie pozostałe.
Myślę, że polscy duchowni (oczywiście ta część z nich, która mimo wszelkich wad, nie brata się z nacjonalistami) zrozumieli, do czego doprowadziła polityka szczucia obcymi – i że jeśli coś się stanie, jakieś nowe Jedwabne, to polski Kościół będzie miał krew na rękach, jako instytucja, która do polityki ksenofobii i strachu dołożyła swoją cegiełkę… a raczej przez całe lata dołożyła stos wielkich cegieł.

Ludzie to nie jabłka. Ale na tą dyskusję zdaje się jest już w tym kraju za późno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>