.

Dzisiaj krótko. Ten wątek przewija się u mnie na fanpejdżu odkąd pojawił się na nim temat uchodźców syryjskich. Oskarżany jestem o niewiedzę i uświadamiany jestem miłosiernie, że ISIS morduje gejów. Nikt z oskarżających nie był u mnie na fanpejdżu na tyle długo, żeby zobaczyć, że szerowałem artykuły o egzekucjach ISIS.

Dzisiaj Internet znów będzie pełen prawicowych rzygowin, bo nasi rodacy z chęcią żerują na tragedii ludzkiej i zdecydowanie potępiają tych ekstremistów, którzy od słów przeszli już do czynów. W ramach potępienia państwa religijnego terroru, będą wzywali do linczu na ofiarach tegoż państwa. Trudno nie odnieść wrażenia, że nie podoba im się tylko imię Allaha, a co do reszty znakomicie dogadaliby się z tymi, których tak mocno nienawidzą. Ale kogo to obchodzi?

Zbędne są dyskusje z ludźmi, którzy mają klapki na oczach i chcą je mieć. Nie przyjmą do wiadomości, że lincz na niewinnych nie jest rozwiązaniem żadnego problemu. Okazuje się na przykład, że rozpisanie ciągu przyczynowo-skutkowego, który doprowadził Francję do obecnej sytuacji, jest obroną terroryzmu islamskiego. Dociekanie przyczyn niszczy przecież wizję czarno-białego świata. Zmusza za bardzo do myślenia i ciężej będzie nam bić tych, którzy z zamachami nie mają nic wspólnego.

Jeśli czujesz się moralnie lepszy od muzułmanów, bo przeczytałeś, że ISIS zrzuca gejów z dachów wysokich budynków  – nie masz nawet pojęcia jak bardzo się tobą brzydzę. Od czasu, gdy morze zaczęło wyrzucać na europejskie plaże uciekających przed wojną ludzi, doświadczyliśmy w Polsce wysypu Polaczków szczerze zatroskanych o losy biednych gejów (tak jak i o losy gwałconych kobiet). Wydaje im się, że są sprytni. Prawdopodobnie widzą w sobie bohaterską husarię. Nie miejcie jednak złudzeń- prędzej stanęliby ramię w ramię z oprawcami, niż przeciwko nim.
Powiem wprost, żeby była jasność- ja nie bronię islamu. Islam, jak każda inna religia, świetnie obroni się sam. Ale nie obroni ludzi, którzy urodzili się w złym miejscu i w złym czasie. Ludzi, z których część wyznaje islam, a część chrześcijaństwo. Ich religijność nie ma wielkiego znaczenia w momencie, w którym chce się na nich przeprowadzić pogrom.

rights
Polacy chyba lubią pogromy. Przed chwilą włoscy FASZYŚCI, oficjalni faszyści, nie zwykli stadionowi chłopcy, zostali zaproszeni do polskiego sejmu. Weszli tam ze swoją brunatną ideologią. Nikt ich nie wyprosił. Nikogo to nie obeszło. Uświadomcie to sobie.

~

Najpierw przyszli po komunistów,
ale się nie odezwałem,
bo nie byłem komunistą.

Potem przyszli po socjaldemokratów
i nie odezwałem się,
bo nie byłem socjaldemokratą.

Potem przyszli po związkowców,
i znów nie protestowałem,
bo nie należałem do związków zawodowych.

Potem przyszła kolej na Żydów,
i znowu nie protestowałem,
bo nie byłem Żydem.

Wreszcie przyszli po mnie,
i nie było już nikogo, kto wstawiłby się za mną.

_

Martin Niemöller – niemiecki pastor, działacz antyhitlerowski

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>